Hanole Guest House Otelden Bir Fazlasıdır

Hanole Guest House; Kuzey Ege’nin incisi Ayvalık’ın tarih kokan sokaklarında yer alan 5 odalı bir tesisdir. 1900’lü yıllarda yapılmış tarihi Rum evinin, 2016 yılında aslına uygun titiz bir restorasyon süreci başlayıp 2022 yılında sona ererek şu anki halini almıştır. Sürdürülebilir yaşamı merkezine alıp tarihi ve modernliği harmanlayarak konforla taçlandıran Hanole, 19 Mayıs 2023 tarihinde kapılarını değerli misafirlerine açmıştır. Ayvalık’ın tarihi dokusunda misafirlerini sıcaklığıyla kucaklamaya hazırdır. Odalarda, konfor ve huzur düşünülerek her türlü modern imkân mevcuttur. Tarihi ve konforu bir arada sunan Hanole, Ege’nin ve Ayvalık’ın yöresel lezzetlerinden oluşan en taze ve doğal ürünlerden oluşan zengin kahvaltısı, tarihi binası ve huzur veren bahçesiyle misafirlerine unutulmaz bir deneyim vaat ediyor. Ayvalık’ın sembollerinden biri olan Şeytan’ın Kahvesi’nin arka sokağında yer alan Hanole, kültür turizminin en hareketli destinasyonlarının üzerinde oturuyor. Ayvalık merkeze, meyhane ve restoranlara, meşhur perşembe pazarına, Saatli ve Çınarlı Camiine, Taksiyarhis Kilisesine, Midilli Feribot İskelesine, lokal mandıra ve zeytincilere çok yakın olup, yürüme mesafesindedir, Cunda Adası, Sarımsaklı ve Badavut plajlarına 15 dk mesafede olup, Balıkesir Edremit Koca Seyit Havaalanına ise 35 dk. mesafededir. Güne doğal ve ev yapımı ürünlerden oluşan zengin bir kahvaltıyla başlayıp kültürel dokuyu ziyaret edip bölgedeki plajlardan birinde devam edebilir, günün kalanını ise Hanole’nin sakinliğinde ve huzurunda dinlenerek tamamlayabilirsiniz. Yıl boyu açık olacak butik otelimiz siz değeli misafirleriyle buluşmanın heyecanını yaşıyor.

Kuzey Ege’nin incisi Ayvalık sıcacık yeni bir mekâna kavuştu. Sürdürülebilir yaşamı ve konforu merkeze alan Hanole Guest House konuklarını ilk günkü heyecanıyla ağırlıyor. Bu yaz tatil planlarınız arasında rotanız Ayvalık’tan geçiyorsa yeni bir otelle karşılaşabilirsiniz: Hanole Guest House… Tarihi atmosferin içinde yeni bir yaşam alanı ve konaklama hizmeti sunma amacıyla yola çıkan Hanole, 19 Mayıs 2023 itibarıyla kapılarını açtı ve ilk misafirlerini ağırlamaya başladı. Ayvalık merkeze yürüme mesafesinde hizmet veren butik otel, kültür turizminin en hareketli destinasyonlarının üzerinde oturuyor. 20’inci yüzyılın başlarında inşa edilen 100 yılı aşkın süredir ayakta olan tarihi yapının, 6 yıllık restorasyon sürecinin ardından Hanole adıyla kapılarını açması, hem tarih ve seyahati yan yana getiriyor hem de yeni nesil bir tatil anlayışını hizmete sunuyor. Yıl boyu açık kalacak 5 odalı butik otel yıllarca iletişim sektöründe çalışmalar sürdüren Hande Harmandalı ve Digital Marketing Uzmanı Oleg Ermuraki çiftinin girişimleri sayesinde kuruldu.

Sürdürülebilirlik, Hanole’nin En Göze Çarpan Özelliği
Sürdürülebilir bir dünya için sorumlulukları merkeze almasıyla öne çıkan Hanole’nin kurucularından Hande Harmandalı konuyla ilgili olarak; “Kapılarımızı açmaya karar verdiğimiz andan itibaren, sürdürülebilir bir dünya için elimizden geldiğince sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışacağız demiştik. Mükemmel olmadığımızı biliyoruz ancak daha iyi olma niyetindeyiz. Yenilenebilir enerji kaynaklarını önemsiyor ve tesisimizde güneş enerjisi kullanıyoruz. Mümkün olduğunca plastik kullanımını minimum düzeyde tutuyoruz. Pet şişenin doğada en uzun sürede yok olan malzemelerden biri olduğunun farkındayız ve bu sebeple misafirlerimize pet şişede kesinlikle su vermiyoruz; cam şişe ve cam pipet kullanıyoruz. Saksılarda misafirlerimizin diledikleri zaman kullanabilecekleri maydanoz, nane ve reyhan yetiştiriyoruz. Bizim gibi su tüketimine destek olan misafirlerimize, o gün havlu temizliği istememe durumlarında kahve ikramında bulunarak hem doğaya hem de bütçelerine destek oluyoruz. Paketli gıda kullanmamaya özen gösteriyoruz. Destek olmak amaçlı da yerel üreticilerle iş birliği halindeyiz. Plastik şişelerde tek kullanımlık şampuan, duş jeli ve saç kremini tercih etmiyoruz. Her odanın banyosunda büyük boy cam şişelerde ürünleri temin ediyoruz. Bir diğer hassas olduğumuz konu ise ayak havlusu kullanmıyor; ahşap kullanıyoruz ve hijyenine maksimum düzeyde dikkat ediyoruz.” diye düşüncelerini dile getiriyor.

Tarladan Gelen Ürünler Sofrada Buluşuyor
Hanole’nin bir diğer dikkat çeken yanı ise tarladan sofraya sunduğu özel kahvaltı menüsüyle yerel üreticileri desteklemesi. Temiz gıda ve ev yapımı ürünlerinden oluşan menüyle ilgili olarak ise kuruculardan Ermuraki “Meyve sebze gibi ürünleri tarladan sofraya getirmeye çalışıyoruz. Reçellerimiz ise ev yapımı. Kendi üretimimiz olmayan reçellerde ise gerçekten temiz üretim yapan yer bulmaya çalıştık. Bahçesindeki güllerden yapılan gül reçelini alıyoruz , yine bahçesindeki karadut ağacından çıkan meyveyle yapılan karadut reçelini alacağız. Ağaç bize ne kadarlık reçel imkanı sunuyorsa mevcut olanı kullanacağız. 3 kavanoz çıktıysa o kadar daha fazlası yok. Katkılı şarküteri ürünleri kullanmıyoruz ancak bildiğimiz yerden doğal kasap sucukları ürettiriyoruz. Kullandığımız zeytinyağı ise Aydın Söke’de yer alan kendi zeytinliğimizden…” Kuzey Ege’nin incisi, iklimiyle, doğasıyla, yerel kaynakları ve tatil lokasyonlarıyla ünlü Ayvalık’ın yeni mekânı Hanole’nin kurucuları misafirlerini kendilerini evlerinde, huzurlu ve mutlu hissetmelerini sağlamaya çalışmanın en büyük gayeleri olduklarını söylüyorlar. “5 odamızın olması nedeniyle her misafirimizle aynı özenle ilgilenebiliyor, kişiye özel hizmet vermeye çabalıyoruz. Doğaya olan özlemimizle bir karavan yaptırmış o da Hanole ailesine dahil olarak 5+1 şeklinde hizmet veriyoruz” diye düşüncelerini belirten Hande-Oleg çifti yeni bir tatil anlayışına hizmet vermek amacıyla ziyaretçilerini Ayvalık’a bekliyor.

Neden Hanole?

1. Sürdürülebilir Tesis

Hanole Guest House, doğal kaynakların korunması, enerji verimliliği, atık azaltma, çevre dostu malzemelerin kullanımı ve insan sağlığını gözeterek tasarlanmıştır.. Aynı zamanda toplumun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlanmıştır.

2. Doğal Yerel Kahvaltı

Kahvaltımız yerel bölgenin geleneksel yiyeceklerini ve doğal malzemelerini kullanarak hazırlanmaktadır. Hanole kahvaltısı çevresel sürdürülebilirlik ve yerel toplulukları destekleme amacı taşır.

3. Bozulmamış Tarihi Doku

Hanole’nin binası zaman içinde önemli değişiklikler veya müdahaleler olmadan korunmuş bir yapıdadır. Binamız Ayvalık’ın kültürel mirasının bir parçasıdır.

4. Ulaşılabilir Fiyatlar

Hanole ulaşılabilir fiyat politikası izlemektedir. Böylece toplumun bir çok bireyi Hanole’de konaklama sırasında maddi olarak bütçeleri sarsılmaz.